Arama

2016 yılı KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

6 yıl önce

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yerleştirme sonuçları açıkladı.

2016 yılı KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
ad image
ad image

2016 KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM 2016 KPSS yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuc.osym.gov.tr'den KPSS yerleştirme sonuçlarını sorgulayabiliyorlar. İşte KPSS yerleştirme sonuçları ve ayrıntılar..

KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçları açıklanırken, milyonlarca kişinin merakla beklediği KPSS sonuçlarının ise bugün saat 16.30'da açıklanması bekleniyor.

Lisans mezunlarının katıldığı 22 - 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 2016 yılı KPSSsonuçları heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilecekler. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak.

KPSS YERLEŞTİRME SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

Kaynak: Ajanshaber

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

You may also be interested in;

TUS ve STS yapıldı

TUS ve STS yapıldı

6 yıl önce
Yorumlar

ad image
ad image