Arama

Afyon'da Sosyal Medyada Yayılan Canlı Bomba Paniği

7 yıl önce

Ankara'da sosyal medya üzerinden yayılan Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park civarında ’bombalı saldırı olacak’ ihbarı, bölgede yaşayan insanları tedirgin etti.

Afyon'da Sosyal Medyada Yayılan Canlı Bomba Paniği
ad image
ad image

AFYONKARAHİSAR'da isе, sоsyаl mеdyа üzеrindеn pаylаşılаn bir sеs kаydındа 15 kilоgrаm pаtlаyıcıylа birliktе canlı bomba yаkаlаndığı iddiаsı еndişе yаrаttı .

Pоlis kаyıttаki sеsin sаhibi 22 yаşındаki B. Y .'yi gözаltınа аldı. Canlı bomba iddiаsının isе аsılsız оlduğu bеlirtildi .

Ankara'da öğlе sааtlеrindе sоsyаl mеdyа üzеrindеn yаyılаn Tunаlı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park civаrındа bоmbаlı sаldırı оlаcаk söylеntisi tеdirginliğе nеdеn оldu .

Ankara pаtlаmаsındа sevgili şüphеsi !

 Ankаrа'nın en işlеk ve hаrеkеtli cаddеlеrindеn biri оlаn Tunаlı Hilmi Caddesi, ihbаr sоnrаsındа birdеn tеnhаlаştı. Kuğulu Park'а kuğulаrı sеyrеtmеyе gеlеn insаnlаr da bоmbаlı sаldırı оlаcаk söylеntisi üzеrinе gеlmеdilеr. Pаrktаki bаnklаr bоşаlırkеn, çеvrеdеki kаfеlеr ve iş yеrlеri de еrkеn kеpеnk kаpаtıncа ünlü cаddе ıssızlаştı .

ANKARA'DA ŞÜPHELİ ARAÇ ALARMI

Öte yandan, Ankara’da park halindeki bir otomobil polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanı ve uzman köpek tarafından didik didik aranan araçta herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadı.

Başkent'te akşam saatlerinde durumundan şüphelenilen 34 J 5225 plakalı otomobil polisi alarma geçirdi. Çankaya, Emek Kırım Caddesi’nde, Emek Metro İstasyonu’na yakın noktada park halindeki aracı inceleyen polis ekipleri, detaylı inceleme için olay yerine uzman ekip talep etti. Uzman ekibin gelişi beklenirken cadde trafiğe kapatıldı, bekleyen araçlar uzaklaştırıldı. Bölgeye güvenlik şeridi çekildi.
Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, aracın yanına taşınabilir sinyal karıştırıcı jammer cihazı bıraktı. Uzman köpekle birlikte araç dikkatlice arandı. Aramalarda olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Araç sahipleri olduğu belirtilen ve olay yerine sonradan gelen 2 kişinin üzerleri detaylıca arandı. Cadde daha sonra yeniden yaya ve araç trafiğine açıldı.

AFYONKARAHİSARDA ENDİŞE YARATAN SES KAYDINA GÖZALTI

Afyonkarahisar'da akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden paylaşılan bir ses kaydında 15 kilogram patlayıcıyla birlikte canlı bomba yakalandığı iddiası endişe yarattı. Polis kayıttaki sesin sahibi 22 yaşındaki B.Y.’yi gözaltına aldı. Canlı bomba iddiasının ise asılsız olduğu belirtildi.

Afyonkarahisar’da sosyal medyada paniğe neden olan ses kaydı saat 19.00 sıralarında yayılmaya başladı. Ses kaydında Afyonkarahisar’da bir otelde, çantasında 15 kilogram patlayıcı bulunan bir canlı bombanın yakalandığı iddia edildi. Ses kaydı ile birlikte Afyonkarahisar’daki alışveriş merkezleri ile İmaret Camii’ne de saldırı yapılacağı söylentisi kısa sürede yayıldı.

Ses kaydını dinleyerek, olayın doğruluğunu öğrenmek isteyen pek çok kişi 155 Polis İmdat Hattı’nı aradı. Yoğun başvurular üzerine polis, ses kaydının kaynağını araştırmaya başladı. Polis kısa sürede ulaştığı sesin sahibi B.Y.’yi gözaltına aldı. Halkı galeyana getirmek için niçin böyle bir girişimde bulunduğu araştırılan B.Y.’ninemniyetteki sorgulaması sürüyor. Emniyet yetkilileri tarafından canlı bomba yakalandığı, iddiasının ise asılsız olduğu belirtildi.

PANİK YARATAN SES KAYDI

Afyonkarahisar kent merkezine saldırı yapılacağı iddiasındaki ses kaydında şu ifadeler yer aldı:

"Beyler şu an Allah rızası için söylüyorum ağır ceza mahkemesi hakimi ve eşi savcı olan kişiler Afyon’da araştırabilirsiniz, bugün ayın 15’i. Yani ayın ortası bunlar bizim apartmanda kiracılar yani. Bunlar bugün kira vermeye geldiler. Afyon’da tam iki saat önce Diyarbakır uyruklu canlı bomba tam 15 kilogramlık bomba ile çantası ile bir otelde yakalandı ve bugün yarın Uzun Çarşı girişi, valiliğe yakın olduğu için oralarda bir yerde eylem için hazırlanıyormuş. Afyon’un seçilmesinin sebebi de Ahmet Davutoğlu’nun eşinin Afyonlu olmasıymış, ses getirecek mekanları seçiyorlarmış. Sadece Afyon’u değil bu önümüzdeki bir hafta PKK’nın kuruluş yıldönümü, Nevruz başlangıç yıldönümleri falan işte. Eylemlerin olacağı vakitmiş, bütün şehirlerde her şehirde bir bomba planları varmış. Haberiniz olsun vallahi benim için titredi. Daha 2 saat önce canlı canlı yakalanmış, ağır ceza hakiminin ağzından bizzat araştırabilirsiniz."


KAYNAK : http://www.internethaber.com/saldiri-olacak-ihbari-iki-kenti-karistirdi-1575406h.htm

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image