Arama

Doğru Fotokopi Makinesini Kiralama

3 yıl önce

Doğru Fotokopi Makinesini Kiralama

Doğru Fotokopi Makinesini Kiralama
ad image
ad image

Her işletmenin dokümantasyon ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Ofislerde kullanılan çok fonksiyonlu fotokopi makineleri için tercih edilebilecek çeşit de oldukça fazladır. İşleme içerisindeki doküman ihtiyaçları çoğu zaman doğru belirlenemediğinden dolayı, tercih edilen profesyonel fotokopi makineleri de hüsranla sonuçlanabilmektedir. Bu konudaki en çok dikkat edilmesi gereken olay, ofis içerisinde ki doküman giderlerinizi iyi saptamaktır. Bir sonraki aşama ise belirlediğiniz ihtiyaçlara yönelik makine seçimini iyi yapmaktan geçer. Bu yazımızda ise ofisleriniz için profesyonel fotokopi makinesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını birlikte inceleyeceğiz.

Ofisinizde kullanmak üzere bir fotokopi ihtiyacınız var, fakat hangi marka ve modeli tercih edeceğinizi bilemiyorsunuz. Bu noktada yanlış kararlar vermemek için öncelikle ofisinizde ne tür özelliklere sahip bir fotokopi makinesi sizin ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilir araştırın. Örneğin bir planlama şirketiniz var ve A3 boyutunda renkli çıktı alımınız oldukça fazla. Bu durumda ofis içerisinde kullanacağınız A3 renkli fotokopi makinesinin ortak bir noktadan birden çok kişiye çıktı imkanı sağlayabilmesi için network bağlantısı veya wi-fi özelliği bulunmalıdır. Çünkü bu tarz bir profesyonel fotokopi makinesinin yatırım maliyeti yüksek olacağından verimli kullanımı zorunlu hale gelmektedir.

Fotokopi kiralama konusunda ödeyeceğiniz ücreti belirleyen etmenlerden biri de cihazın sizde kaldığı süredir. Uzun süreli kiralama metotlarında genellikle aylık taksitler halinde ödeme yaparsınız. Sadece belli bir dönemde cihaz temin edecekseniz de kullandığınız kadar ödeme imkanı sağlayan sayfa başı kiralama planları değerlendirebilirsiniz. Kiralayan firma ile yaptığınız sözleşmenin detayları oldukça önemlidir. Özellikle hangi para biriminin kullanıldığına dikkat etmeniz önerilir. Bununla birlikte sözleşmede cayma bedeli yazıp yazmadığını da kontrol etmenizde fayda vardır. Kalitesine güvenen firmalar, genellikle bu bedeli sözleşmeye dahil etmezler ve memnun olmadığınız taktirde cihazı istediğiniz zaman iade edebilirsiniz. En az seçtiğiniz cihaz kadar önemli olan başka bir konu da fotokopi kiralama süresince verilen teknik desteğin ne boyutta olduğudur. Bu konuda özellikle kartuş ve toner masraflarının firmaya ait olmasına özen göstermeniz önerilir. Ayrıca firmanın arıza ve periyodik bakım gibi konularda nasıl bir tavır içinde olduğunu bilmenizde de fayda vardır.

Optimizasyon, şirket için bütçeye işlendiğinde orta ve uzun vadede ciddi kazanımlar getiren bir metot. Ofis içindeki ekipmanların kiralama yoluyla temin edilmesi ise bu amaçla başvurulan en akılcı çözümlerden bir tanesi. Fakat doğru firmayı ve doğru cihazı bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Bu yazımızda fotokopi makinesi kiralama düşüncesi olanlar için değerlendirmeleri gereken noktaları başlıca 5 madde haline getirmek istedik. Kullanacağınız cihazı seçerken ilk olarak ihtiyacınızın ne boyutta olduğunu net olarak önünüze koymanız lazım. Örneğin günlük 10-15 baskı ortalaması olan bir firmanın son teknoloji ürünü bir cihaz kullanması gereksiz bir masraf olacaktır. Aynı şekilde yoğun iş yüküyle hareket edilen bir ofiste ucuz fotokopi makinesi kiralama yoluna gidildiğinde, zaman etkin kullanılmamış olacağından performans ve üretim düşer. Bu yüzden somut verilerle ihtiyacınızı belirleyerek daha sağlıklı bir adım atmış olursunuz.

Ekibinizin gereksinimleri için mükemmel olan bir fotokopi makinesini satın alma veya kiralama konusunda yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WebSitesi: https://www.bogazicifotokopi.com.tr

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image