Arama

Kendi sitenizi tasarlayabilirsiniz

2 yıl önce


Kendi sitenizi tasarlayabilirsiniz
ad image
ad image

 

Herkes farklı web araçlarını farklı nedenlerle sever, bu yüzden hangisinin sizin için en iyi program olacağını söylemek zor. Ancak, herhangi bir yazılımda aramanız gereken web hosting gibi bazı temel unsurlar vardır.

Kullanımı kolay bir arayüz, özellikle HTML'ye daha az aşinaysanız ve bir WYSIWYG (What You See Is What You Get - Ne Görüyorsan Onu Alırsın) uygulamasıyla çalışmayı tercih ediyorsanız önemlidir. HTML WYSIWYG editörleri, tıpkı bir kelime işlemci programında olduğu gibi, öğeleri tıklayıp sürükleyerek ve metin ve bağlantılar ekleyerek sitenizi oluşturmanıza olanak tanır.

Siz sitenizi tasarlarken, WYSIWYG editörü sizin için HTML kodunu üretecektir. Bu düzenleyicilerin çoğu, görsel düzen ve site kodu arasında geçiş yapmanıza izin vererek, sayfa düzenini nasıl etkilediğini görmek için HTML'de ince ayar yapma esnekliği sağlar ve bunun tersi de geçerlidir.

Siteniz küçük ve basitse, HTML/CSS iyidir. Öte yandan, sitenizin içeriği veya yapısı sık sık değişecekse, Joomla ve Drupal gibi açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi CMS (Content Management System) düşünebilirsiniz. CMS, kullanıcıların yeni web sayfaları eklemesine veya mevcut sayfalardaki içeriği hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyan bir yazılımdır. Bir CMS ile sistem sizin için yaptığı için yeni içeriği HTML olarak kodlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Web sitesi oluşturma araçlarını kullanmayı planladığınızda, seçtiğiniz uygulamaların web sitenizde kullanmak istediğiniz tüm özellikleri desteklediğinden emin olmalısınız. Örneğin, ürün kataloğunuzu güçlendirmek için bir MySQL veritabanı kullanmayı planlıyorsanız, kullanmayı seçtiğiniz programla onu sitenize entegre edebildiğinizden emin olun. İhtiyacınız olabilecek özelliklerden tam olarak emin değilseniz, beğendiğiniz web sitelerini araştırmak için biraz zaman ayırın ve en çok beğendiğiniz özelliklere özellikle dikkat edin.

Bu özelliklere bakmadan önce ise mutlaka cloud server konusunda doğru karar verdiğinizden emin olmalısınız. Site görünümü olarak ya da çalışmasında herhangi bir sorun görünmüyor olsa da hosting seçiminin hatalı olmasından dolayı çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmeniz söz konusu olabilecektir.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

You may also be interested in;

Yorumlar

ad image
ad image