Arama

KONFORLU MEKANLAR TASARIMLARINDA İÇ MİMARLIK OFİSLERİNİN ÖNEMİ

4 yıl önce

Ofislerin bireylerin birçok alanda faaliyet gösterdiği bir ortam olması nedeniyle, çalışma ortamı ve çalışma alanına uygun bir biçimde dizayn edilmesi gerekmektedir.

KONFORLU MEKANLAR TASARIMLARINDA İÇ MİMARLIK OFİSLERİNİN ÖNEMİ
ad image
ad image

      Ofislerin bireylerin birçok alanda faaliyet gösterdiği bir ortam olması nedeniyle,  çalışma ortamı ve çalışma alanına uygun bir biçimde dizayn edilmesi gerekmektedir. Bu alanlar farklı meslek gruplarına, hobilere ya da farklı zevklere göre yapılabilir. Günümüz çalışma şartlarının ağır, yoğun ve stresli olduğunu düşünürsek bireylerin ofis içerisinde manevi iş yükünün en aza indirilip, çalışma alanlarımızın hem göze hem de ruha hitap etmesi çalışma iş gücünün, çalışma enerjisinin en yükseğe çıkması amaç edinilmiştir. Bu gibi ihtiyaçlardan dolayı doğan ofis tasarımları sektörün içinde yerini edinmiş bulunmakta.

     Hayatımızın büyük bir bölümünü idam ettirdiğimiz önemli yerlerden biri de yaşam alanlarımızdır. İnsanoğlunun yerleşik hayata geçtiği günden bu yana mekan kullanımına, bakış açısına, coğrafyaya ve kültüre göre düzenlemeler getirilmiştir. Dolayısıyla ev tasarımı çok eski zamanlara kadar gider. Günümüzde ise revaçta olan villalar, villa tasarımı adı altında mimarlık ofislerinin hizmetlerinden biri olmuştur.Yaşadığımız mekanların insan hayatını canlandırması amaçlanmış,tasarımcısı,üreticisi ve satıcısı bu sektörün gelişmesi için elinden geleni yapmıştır.

Ofisimiz 2015’ten bu yana İç Mimarlık Ofisleri içinde ilk basamaklarda yerini alıp siz değerli müşterilerimizin kapılarını açmış. Günümüzde çok sık danışılan villa tasarımı insan ruhunu yormayan renklerin, eşyaların, dekorların birlikte kullanılarak insana pozitif sinerji sağlayan mekan uygulamasıdır, sanattır. Tasarım işi özgünlük ister. Ve bu özgünlük insanların her birinin yapısından, duygu ve düşüncelerinin farklı olmasından ve tasarımı yapan kişinin dokunuşlarından doğar. 

İç mekan tasarımlarının yanında cephe tasarımları da yapbozun bir parçası gibidir. Cephe tasarımları mekan tasarımlarının kimliği, yüzü, kabuğu ya da makyajı kabul edebiliriz. Cephe tasarımı mekanların dışa yansımasıdır, diyebiliriz. Cephe tasarımı ise mekanın ölçüleri, şehir ile ilişkisi, mekanın yeri yani coğrafyası ve beklentiyle orantılıdır. İç tasarımların doğru tercihi olan ekibimiz cephe tasarımları ile de sizleri yalnız bırakmaz. 


 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image