Arama

Mikrofiber Cam Bezi

2 yıl önce


Mikrofiber Cam Bezi
ad image
ad image

 

Temizlik, evlerimizin ve içinde bulunduğumuz her ortamın vazgeçilmezi ve kendimizi iyi hissetmemizin doğal bir sonucudur. Zira ne kadar lüks eşyalarla dolu olsa da evin ya da mekanın kendisi ne kadar pahalı olsa da temiz bir görüntüyle karşılaşmamamız bizi rahatsız edecektir. İçerisinde bulunmak istemeyeceksinizdir. Bu yazımızda genel olarak ev temizliğinden bahsetmeyeceğiz. Cam temizliğinden bahsedeceğiz. Cam temizliğinin de gazete, bez ya da bu tarz pek çok yöntemi olabilir, bunu da biraz daha genele indirgeyerek firmamızın size sunmuş olduğu mikrofiber cam bezi üzerinden ele alacağız. Temizlik, hem kendimize hem de ağırladığımız akrabalarımıza, komşularımıza gösterdiğimiz bir saygıdır da aslında. Yorgun olabilirsiniz, başka nedenleri de olabilir, o an evi temizleyememiş olabilirsiniz. Ama evin temizliğini, evi kimseyi ağırlamadığınızda sadece siz bilirsiniz, ama cam temizliği daha da önemlidir. Zira dışarıdan bakan biri camlarınızı görebilir ve bu da kötü bir görüntüye neden olur. Camların temizlemediğini gören biri evin içinin de bu şekilde olduğunu düşünerek sizi tanımıyor olsa bile size bakışı değişebilir. Sizi bütün bu bakışlardan kurtaracak ve özellikle de temizlik yaptığınızda size pek çok açıdan kolaylık sağlayacak bir üründen bahsedeceğiz: mikrofiber cam bezi.

Mikrofiber Cam Bezi Nedir?

Baktığınızda herhangi bir bezden farkını pek anlayamazsanız da asıl farkı kullanırken görebileceğiniz bir üründen bahsediyoruz. Bu bezlerle yaptığınız temizlikte kimyasal ürünlere olan ihtiyacınızı minimuma indirgersiniz. Beze bir miktar su damlatmanız, temizliğinizi yapmaya yetecektir. Bezlere kimyasal bulaştırmamanız bezlerin ömrünü uzatacaktır ve size maddi anlamda katkıda bulunacaktır. Ayrıca diğer bezlere oranla sağladığı emiş gücü daha fazladır. Mikrofiber cam bezi, sadece nemli olarak kullanılmaz, bunu kuru bir şekilde kullanarak da sağladığı avantaj ile daha fazla toz çekerek, aynı yerin üzerinden çok defa geçmenizi önleyerek sizi diğer bezler kadar da yormayacaktır.

Neden Kullanılmalıdır?

Öncelikle, sürekli olarak vurguladığımız ve sonrasında da vurgulayacağımız gibi mikrofiber cam bezi kullanırken kimyasala ihtiyaç duymazsınız. Kimyasal maddeler ve bu maddelerin oluşturduğu atıklar hem bizler için hem de içerisinde yaşadığımız doğa ve doğadaki canlılar için büyük bir tehdit teşkil etmektedir ve pek çok hastalığa neden olmaktadır.  Bu açıdan bakıldığında mikrofiber cam bezleri çevre dostu olduğu gibi zararsızdır da. Çevremize ve sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına sizler için üretmiş olduğumuz mikrofiber cam bezi ile yanınızdayız. Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam adına kimyasalların en aza indirgendiği temizlik yöntemlerini kullanmamız gerekiyor.

Sadece Cam İçin Mi Kullanılır?

Mikrofiber bezler cam yüzeyinde ekstra verim sağlasa da temel amacı bu olsa da sadece bununla kalmaz. Televizyon ünitesi, televizyon, bilgisayar ekranı, vitrin, ayna, cam eşyalar gibi yüzeylerde de kullanılır. Herhangi bir çizik yapmaz.

Mikrofiber Cam Bezi Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber cam bezi’nin diğer ürünlerden farklı olduğunu söyledik. Peki onu bu kadar farklı kılan şeyler nelerdir. Neden temizlik şirketleri de dahil olmak üzere her alanda yaygın olarak kullanılmaktadır, neden tercih edilmektedir biraz da bunlardan bahsedelim:

  • Yukarıda bahsedildiği gibi bu bezler öncelikli olarak sizleri kimyasal kullanımından uzaklaştırır.
  • Tasarımı itibariyle üzerinde bulundurduğu gözenekler sayesinde, mikrofiber cam bezi kullandığınız zemine adeta nüfuz eder ve bu gözenekler sayesinde tozları içerisine alır ve orada barındırır.
  • Bu gözenekler en küçük şekilde bulunan tozları bile almaya yeter.
  • Kiri hapseder ve diğer bezler gibi bırakmaz. Bundan dolayı aynı yüzey üzerinde çok defa gidip gelmenize mani olur ve zaman tasarrufunda bulunursunuz.
  • Diğer bezlerde yapıldığı gibi her zemine aynı şekilde(buruşturularak) temas etmesi, bu bezin kullanımını da negatif olarak etkilemektedir. En yüksek şekilde verim alabilmek adına temizleyeceğiniz yüzeyin inceliğine, hassaslığına göre katlayarak silmelisiniz
  • Nemli bir şekilde kullanılacağı gibi kuru bir şekilde de tercih edilebilir.
  • Cam yüzeylerde iz bırakmadığından dolayı aynı yeri tekrar kurulamanıza gerek kalmaz
  • Mikrofiber cam bezleri sağladığı yumuşak dokusuyla narin yüzeylerde bile kullanılabilir.
  • Bu bezler de kirlenir elbette. Sabunla yıkayıp duruladıktan sonra temizliğe devam edebilirsiniz. Yüzeylerde kimyasal kullanılmadığı gibi bezi temizlerken de kimyasal malzemeler kullanmamalısınız.
  • Pamuklanmaz ve arkasında leke dahi bırakmaz.

 

Nasıl Kullanılmalıdır?

Özelliklerini öğrendiniz, çevre dostu olduğunu öğrendiniz. Sağladığı faydalar, kolaylıklar ve bütün bu özellikleri ile sizi cezbetti ve gidip mikrofiber cam bezi edindiniz. Aklınızda tek soru var: Peki bu bezi nasıl kullanacağız? İsterseniz bunun cevabına gecelim.

Cam bezinin kullanımındaki en önemli husus diğer bezlerin aksine avuç içimizde buruşturarak kullanmamamız olacaktır. Bu şekilde, buruşturulmuş bir şekilde kullanımı bu bezin en önemli özelliğini oluşturan gözeneklerin yüzey ile temasını önleyecektir. Ve kullanmış olduğunuz bez mikrofiber cam bezi olsa da alacağınız verim diğer bezlerle aynı olacaktır. Özetleyecek olursak; bez yanlış bir şekilde kullanılıyorsa kullanmanın bir manası da yoktur. Bezi kare şeklinde katlamanız size kullanılabilir farklı sekiz kullanım alanı, sekiz farklı yüz sunacaktır.

Bu yazımızda da size cam temizliğinden nasıl verim alınabilir, bu doğrultuda kullandığımız mikrofiber cam bezinin diğer alanlardaki kullanımından bahsettik. Mikrofiber cam bezi ekonomiktir, deterjan gibi kimyasallara temas etmemesi nedeniyle uzun ömürlüdür, bu da performansını arttır ve son olarak da temizlik yaparken oluşan yorgunluğunuzu azaltır. Size sunmakta olduğumuz bu bezlere ulaşarak temizliklerinizden maksimum verim alabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image