Arama

Muş Valiliği nevruzda izinsiz kutlama yapacakları uyardı

8 yıl önce

Muş Valiliği bu yıl kitlesel eylemlerin yapılması beklenen nevruz öncesi, izin alınmadan kutlama yapılması halinde, yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Muş Valiliği nevruzda izinsiz kutlama yapacakları uyardı
ad image
ad image

Muş Valiliği, nevruz etkinliklerinin 21 Mart günü dışında ve izin alınmadan yapılması halinde "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" hükümlerince işlem yapılacağını açıkladı.

 Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Muş Nevruz Komitesi'nce yapılan basın açıklamasında gerçekle bağdaşmayan, tehdit içeren ve tamamen provokasyona yönelik ifadelerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Nevruz Komitesi'nin, nevruz kutlamaları için valiliğe dilekçe verdiği ve kendilerince belirlenen kutlama gününe 2 gün kala valilik tarafından olumsuz cevap verildiği yönündeki basın açıklamaları tamamen iftiraya dönük ve asılsızdır. Valilik makamına 8 Mart'ta yapılan başvuruda eksik evrak olduğu bildirilen tertip komitesi, bu evrakı 9 Mart'ta tamamladı. Valilikçe oluşturulan komisyon tarafından yapılan değerlendirmede, komitenin 17 Mart Perşembe günü 11.00-16.00 saatleri arasında İstasyon Meydanı'ndaki kutlama talebi nevruz günü olan 21 Mart'tan farklı bir tarihte olması nedeniyle uygun görülmedi. Nevruz şenliklerinin 21 Mart'ta kutlanmasına yönelik talep olması halinde bunun valilikçe değerlendirileceği yönünde karar alındı.

MARDİN'DE NEVRUZ YASAĞI

10 MART'TA RESMİ YAZI YAZILDI

Kararın, Nevruz Tertip Komitesi'ne tebliğ edilmek üzere 10 Mart'ta resmi yazı yazıldığı, ancak komitenin bu yazıyı almadığı belirtilen açıklamada, tertip komitesi başkanına sözlü olarak tebliğ edilen yazının, dilekçede belirtilen adrese postalandığı ifade edildi.

PROVOKATİF EYLEM İÇİNE GİRER

Muş Nevruz Tertip Komitesi'nin, tebligatı kasten geciktirmeye çalıştığı ve söz konusu basın açıklamasında kamuoyunu yanlış bilgilendirip, kentteki huzur ve güven ortamını baltalamak için provokatif eylem içine girdiği kaydedildi.

NEVRUZ ÖNCESİ 4 GÜNLÜK YASAK

İŞLEM YAPILACAK

Muş Nevruz Tertip Komitesi'nce planlanan etkinliklerin 21 Mart günü yapılması halinde valilik tarafından gerekli kolaylığın sağlanacağına işaret edilen açıklamada, valilik tarafından daha önce belirtildiği gibi nevruz etkinliklerinin, olağan tarihi 21 Mart dışında ve izin alınmadan yapılması halinde, bu toplantı, gösteri ve etkinlikler kanunsuz ve izinsiz olacağından "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" hükümlerince işlem yapılacağı bildirildi.


Kaynak: AA


KAYNAK : http://www.ajanshaber.com/nevruz-oncesi-valilikten-uyari-haberi/340900

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image