Arama

Tuz Lambası Faydaları Nelerdir?

3 yıl önce


Tuz Lambası Faydaları Nelerdir?
ad image
ad image

 

Tuz lambası kristal kaya tuzu içerisine eklenen tuzu ısıtacak bir ampul ve mumun yerleştirilmesi ile elde edilmiş olan dekoratif ve sağlıklı olan lambalara denir. Işığın çeşitli boyutlarda kesilen kristal kaya tuzu ile birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan gece lambası olarak da bilinir.

Tuzun nem çekici gücü de oldukça fazladır. Genellikle tuzlukla birlikte kullanılan yemeklik tuzun içerisine pirinç taneleri atılır bu durum da tuz daha az nemlensin ve daha fazla akışkan olsun diye. Kaya tuzu lambası da özellikle içerisinde bulunan ampul sayesinde daha iyi bir nem çekici hali alır ve bulunduğu yerde ki fazla olan nemi de çeker.

Tuz lambası genellikle Çankırı kaya tuzu mağarasından çıkarılan doğal tuz kristallerinden yapılan bir ürün olarak bilinir. Tuz bloklarını ışık ile birleştirdiğiniz zaman ortama daha güzel bir hava katmanın yanında ortamın havasını da arındırarak daha temiz bir hava yaratır. Bir tuz gece lambası kullandığınızda direkt olarak anında etkisini hisseder iyi ve rahat görünmenizi sağlayarak daha saf hava, ışık ve temiz nefes alabilmek için sizi etkileyen bir özelliğe sahiptir.

Doğal tuz lambası, kullanıldığı zaman ortamın havasını arındırma yeteneğine de sahiptir. Aynı zaman da daha kaliteli bir yaşam için gerekli olan negatif iyon da bu şekilde yayılır. Bu lambalar tamamen doğal bir şekilde yapılır ve ek hiçbir kimyasal madde de içermez. Kimyasal bir ürün içermediği için etkisini daha iyi bir şekilde gösterir.

TUZ LAMBASI ALERJİ VE ASTIM ATAKLARINA FAYDASI

Doğal tuz lambalarının üretmiş olduğu negatif iyonlardan dolayı havayı iyonize etme yeteneği sayesinde özellikle solunum yolunu ilgilendiren rahatsızlığı olan astım ve bronşit hastalığında kişilerin daha rahat bir şekilde nefes almasını sağlar. Sinüzit olan kişiler daha iyi bir şekilde rahatlamak amacıyla bu sağlıklı ürünler satın alırlar. Koah sorunu yaşayanlar da bu ürünü tercih edebilir. Tuz lambası ürünü kullanılırken özellikle ürünlerin doğal olmasına dikkat edilir. Birçok hastalığa iyi gelen tuz lambaları hemen hemen birçok kişi tarafından da tercih edilir. Birçok hastalığa iyi gelen tuz lambası birçok evde dekor olarak da kullanılır. Oldukça güzel bir görüntüye sahip olduğu için dekor olarak da kullanılmaktadır.

Tuz Lambası Kullanımında Daha Rahat Bir Uyku

Kristal kaya tuzu ve mum olarak üretilen tuz lambası, yumuşak bir ışık olarak etrafa yayar. Özellikle birçok kişi gece lambası olarak yararlanabilmek için gece kullanılabilen iyon lambası, daha iyi bir şekilde yenilenmemize ve enerji dolu olmamıza yardımcı olan bir yapıya sahiptir. Sadece evin belli odaların da değil masaj yapılan yerlerde de sık kullanılan bir üründür.

Genellikle dekoratif amaç ile kullanılabilen tuz lambası, çevreyi süslemek amacıyla da çok sık tercih edilir. Özellikle lamba içerisinde bulunan farklı ampul renkleri bazı yerler de renk terapisi için de kullanılır. Bu renkler çoğunlukla iyimserlik, huzur, gevşeme gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılır ve faydası da görülür. Uykusuzluk sorunu için birebirdir. Bu gibi sorunları yaşayanlar da mutlaka baş ucunda tuz lambasını bulundurması gerekir. Birkaç gün içerisinde de etkisini görmek mümkün.

Tuz Lamba Faydaları

Tuz lambaları sağlık için çok iyi bir ürün olmakla birlikte faydaları da çoktur. Tuz lambası kullanımı yaptığınız zaman daha iyi bir nefes almanıza ve beyne giden oksijen miktarının da artmasına yardımcı olur. Özellikle tuz lambaları faydalarından en önemlisi de ruh halini olumlu yönde etkilemesidir.

Tuz lambaları, oda nemini daha düzenli bir şekilde yapan doğal iyonlaştırıcı özelliği bulunan üründür. Pozitif iyonlara karşılık negatif iyonlar da yayan bir özelliği bulunur. Bu durum kullanan kişilerin kendilerini daha enerjik hissetmemizi sağlar. İçerisinde yer alan ampulün tuzu ısıtmasıyla birlikte yayılan ısı ile lamba suyu tutma yeteneğine de sahiptir.

Tuz lambası nemi düzenleyen ve aşırı absorbe olma yeteneği sayesinde özellikle kullanım açısından gece boyunca bir tuz lambasını açık olması aşırı nemin bulunduğu yerler de sırt ve diz gibi birçok kas ağrısını da hafifletir. Vücutta bulunan ağrıları kısa sürede dindiren bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ev ve iş yerlerinde bulunması gereken bir üründür.

Tuz lambalarını masanızın üzerine koymak daha yararlı olacaktır. Özellikle iş yerlerinde bir işi tamamlamak için konsantrasyonunuzu artırmanız gerekebilir. Doğal kristal tuz lambaları tarafından yayılan negatif iyon sayesinde kapalı ortamlarda ki uyuşukluk da daha iyi bir şekilde azalmakta ve sonuçta dikkat süresi de artmaktadır.

Tuz Lambası Nerelerde Kullanılır?

Tuz lambası evde televizyon yanında, masa üzerinde ve oturduğunuz yerde çok sık kullanılır. Yatak odanız da baş ucunda bulunan masaların üzerinde de bulundurmak mümkün. Renkli olduğu için oldukça iyi bir renk katar. Tuz lambasını birçok kişi kötü kokuları engellediği için mutfakta da kullanmayı tercih eder. Verimlilik ve konsantrasyon etkisi yaratan tuz lambası iş yerlerinde kullanılan bir üründür. Tuz lambaları birçok yerde satılır. Ancak sahte bir ürün almamak için mutlaka bilinen yerlerden almak da fayda var. Böylelikle etkisini de görmüş olursunuz.

Tuz Lambalarının Kullanımı

Tuz lambası bilindiği gibi nefes darlığı ve horlama gibi daha birçok sorun için kullanılan bir üründür. Negatif iyonları dağıtan tuz lambası kullanım yapılacağı zaman 5 saat boyunca açık kalması gerekir. 5 saat boyunca açık kalan lamba ortamın daha iyi bir şekilde saflanmasını sağlar. Gece boyunca kullanılacak olan ürün için de tuz lambasını yatmadan açık bırakmak gerekir. Mutlaka dikkat etmek gerekir.

Tuz lambasını çok sık kullanırken bazı durumlar da üzerinde yer alan tozlardan arındırmak için temizlenmesi de gerekebilir. Lambayı daha etkin bir şekilde kullanmak için üzerinde biriken küçük kıllar ve toz parçalarından arındırmak amacıyla da mutlaka belirli aralıklarda temizlenmesi gerekir.

Lambayı aydınlatmak için kullanılacak olan ampul tipi de çok önemlidir. Genellikle ince klasik ampuller veya tasarruflu ampuller tercih edilebilir. Ancak bu tarz kullanılan lambalar kaya tuzunu çok fazla ısıtmayacağı için etkisini de azaltır ve biraz faydalarını da azaltabilir. Bu tarz ampuller ile kullanıldığı zaman lambalar, nem düzenleme kabiliyetini de zamanla kaybedeler, sağlıklı iyonların ortaya çıkması için gerekli ısıya izin vermemiş olur. Bu nedenle tek başına sağlık amacıyla kullanılan led ışıklı tuz lambalarını kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

İnternet üzerinde led lambalarla ilgili birçok bilgi bulunur.

Tuz Lambasının Sağlığa Zararı Var Mı?

Tuz lambası ürünü birçok yer de satışan sunulan doğal bir üründür. Birçok şeye iyi geldiği için tercih edilir. Ancak sağlığa herhangi bir zararı olmadan rahat bir şekilde kullanım yapmak da mümkün. Bazı insanlar kullanım yaparken özellikle sağlığa zararı olup olmadığını merak eder. Ancak tuz lambasının sağlığa zarardan çok yararı dokunur. Bu nedenle bu konuda bir sorun yaşanmaz. Ancak ürün kullanımı yapılacağı zaman mutlaka doğal olan ürünü tercih ermek gerekir. Aksi bir durumda etkisini görmeniz de mümkün olmaz.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image