Arama

UÇAN PROFESÖRÜN ANILARI; EDİRNELİ PROFESÖRDEN İMZA GÜNÜ

4 yıl önce

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde doğan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı; Edirne Belediyesi’nin davetlisi olarak Edirne’ye gelerek ‘Uçan Profesörün Anıları’ isimli kitabını kitapseverler için imzalayacak ve hayranlarıyla söyleşide bir araya gelecek.

UÇAN PROFESÖRÜN ANILARI; EDİRNELİ PROFESÖRDEN İMZA GÜNÜ
ad image
ad image

 

Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’yı 16 Ocak Perşembe Günü Saat: 14.30’da Devecihan Kültür Merkezi’nde ağırlayacak. Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, burada hem bir söyleşi düzenleyecek hem de kitaplarını hayranları için imzalayacak.

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın son kitabı olan ‘Uçan Profesör'ün Anıları’ isimli kitabını sevenleri için imzalayacağını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirne Halkı’nı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın imza gününe ve söyleşisine davet etti.

PROF. DR. HÜSEYİN BAĞCI KİMDİR

Prof.Dr. Hüseyin Bağcı 1959 yılında Edirne, Uzunköprü’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Uzunköprü’de tamamladıktan sonra 1979 yılında Almanya’ya giden Bağcı, Konrad Adenauer Vakfı’nın verdiği Zeki Öğrencileri Destekleme Bursu (Stipendium für Begabtenförderung) ile tüm üniversite eğitimini Bonn Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yaptı ve aynı bölümden Doktora derecesini aldı.

İngiltere, Belçika, ABD ve Avusturya’da araştırmalarda bulunan Prof. Bağcı’nın üç kitabı ve uluslararası dergilerde 8 dilde yayınlanmış 60’dan fazla bilimsel makalesi bulunmaktadır. 65 ülkede uluslararası alanda yüzlerce konferansa katılmış olan Prof. Bağcı, merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Stratejik Araştırma Enstitüsü (IISS), Brüksel’deki Avrupa Strateji Grubu (ESG) ve Bonn’daki NATO Derneği gibi pek çok uluslararası organizasyonun üyesidir. Türkiye’de ise Dış Politika Enstitüsü Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Almanya’da Öğrenim Görmüşler Derneği’nin yanı sıra Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi de olan Prof. Bağcı ayrıca birçok yerli akademik derginin yayın kurulunda da yer almaktadır. 2000 yılından itibaren Uluslararası Kim Kimdir’de (International Who is Who) yer alan Prof. Bağcı yine 2000 yılında ODTÜ Üstün Akademik Başarı ödülüne lâyık görülmüştür.

Prof.Dr. Hüseyin Bağcı halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve üniversitedeki Avrupa Araştırmaları Merkezi eşbaşkanı olarak bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image