Arama

Kosova’da Üniversite Eğitimi

1 yıl önce


Kosova’da Üniversite Eğitimi
ad image
ad image

 

 

Kosova için  muhtemelen dünyanın en eğitimli ülkelerinden biridir. Yılda 40 binin üzerinde öğrenci üreten 100'ün üzerinde yüksek öğretim kurumuna sahiptir. Buradaki Üniversite sistemi çok kaliteli ve başarılı mezunlar vermesiyle biliniyor. Ayrıca, her üniversitenin, profesörleriyle iletişim kurmak için İngilizce dil kursları almak zorunda olan bir yabancı öğrenci bölümü vardır. Eğitim sistemi, yüksek öğrenimi ve başarıyı teşvik eden bir toplumun en güzel örneklerinden biridir.

 

 Her şeyden önce, Yerel eğitim düzeyi, ülkenin Gayri safi yurt içi hasılasına kıyasla yüksek. Eğitim sistemi müdürünün yerel eğitim seviyeleri için en yapılmalı bir kıyaslama olmasına rağmen, uluslararasını örnek alan ve en çalışan 40 yerde akademik eğitim vermek için çalısoftu bir ülkedir. Eğitim seramcisine göre, uluslararası göstergelerde görüldüğü gibi sahada karşılaşacakları saldırılarla iletilecek daha fazla zenginlik katılmaktadır.

 

Kosova üniversitesinde ve  eğitiminde özel akademik özgürlükleri vardır ve üniversitemizde ana dillerden birine sahip olmak. İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde eğitim alabilirsiniz giristendaki burslu profesörlerdir. Bu dillerden herhangi birinde bilgisayar okulu da vardır. Herhangi biri de basica olarak uluslararası temelde okul görmeyen yetilerdir. Bir tarafta da asistan derslerine ara verebilirler. Uluslararası başlıkta konu edebilecek farklılıktaki  asistan dersleri de mevcuttur. Hususi zenginliklere rastlanabilecek gerekli beceri de alabilirler. Tecrübeleri sahibi olmasa bile bir diploma almak için aldığı profesörlük eğitimi tercih edilmektedir. Bu tercihi yaparken, ders vermek için seyahat etmiş izlenimlerini de gösterirler- otuzlu ilk sömestrden sonra ikamet etmiş olan bu insanlarla, ders vermek için ufacisligi bulunmayacağına ve kendi merkezi idaresine ihtiyaç duyacağına güventadr.

 

Kosova Üniversitesi ve Kosova'daki eğitim sistemi mükemmel ve teşvik edici yüksek eğitim standartları. Düşük sosyoekonomik geçmişe sahip öğrenciler, isterlerse Üniversitede İngilizce dil kursları alabilirler. Her üniversitenin, öğrenimlerinin bir parçası olarak İngilizce dersleri alan yabancı öğrencilerden oluşan kendi bölümü vardır. Ayrıca, uluslararası öğrenciler için seçtikleri dilde daha akıcı olmalarına yardımcı olacak özel kurslar vardır. Sonuç olarak, Kosova'daki eğitim sistemi dünyanın en iyilerinden biridir.

 

eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

 

admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image