Arama

Türk Bayrağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1 yıl önce


Türk Bayrağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
ad image
ad image

Bayraklar bir ülkenin gücünü, özgürlüğü vb. gibi manevi değerini simgeleyen ve ulusların değerlerini diğer uluslara yansıtmaktadır. Bir ülkenin en önemli simgeleri arasında bayraklar bulunur.

Milleti millet yapan, milliyetçi duygularını arttıran ve yücelten onların bağımsızlıklarını ve özgürlüklerini diğer uluslara karşı temsil eden nesneler bayraklardır. Milliyetçiler ve milli değerleri yüksek olan Türk vatandaşlarının Türk bayrağına karşı bir hayranlığı, saygısı ve sevgisi bulunmaktadır.

Türk bayrağı Türkiye ve Türk vatandaşları için oldukça fazla ve büyük manevi değeri olan ulusal bir simgedir. Bayrağın rengini aldığı kırmızı rengi, şehitlerimizin kanından almaktadır.

Türk Bayrağı Nerelerde Kullanılır?

Pek çok fazla kullanım alanı bulunan Türk Bayrağının kullanım amaçları da oldukça fazladır. Milli değerleri yansıtan bayrak, milli değerleri yüksek olan bireylerin yaşam alanlarında neredeyse her alanda kullandıkları gibi, özel, kamu ve kurum kuruluşlarında, okullarda, hastanelerde, devlet dairelerinde ülkenin birçok şirketi ve firmasında muhakkak Türk bayrağı ile karşılaşması olası bir durumdur.

Türk bayrağı fiyatları, bayrağın boyutları, baskı türü ve kumaşına göre farklılık göstermekle birlikte oldukça uygun fiyatlara da bulabilmek mümkündür.

Türk Bayrağı Ölçüleri ve Özellikleri Nelerdir?

Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli simgesidir. Türk bayrağının farklı kullanım alanlarına göre değişebilen boyutları bulunmaktadır.  Bunlar 20x30 cm, 30x45 cm, 40x60 cm, 50x75 cm, 60x90 cm 70x150 cm, 80x120 cm ve 100x150 cm ölçüleri küçük ebat Türk Bayrağı olarak adlandırılırken 1,5x2,25 metre, 2x3 metre, 3x4,5 metre, 4x6 metre, 6x9 metre ve 8x12 metre ölçüleri ise büyük ebat Türk Bayrağı olarak nitelendirilmektedir.

Kullanım alanlarına ve kullanılacak olan kullanım yerine göre kullanılması tercih edilen bayrak boyutu da değişmektedir. Ayrıca pek çok parametreye göre değişen bayrak fiyatları bayrakların boyutlarına göre de değişmektedir.

Bayrak Fiyatları

Bayraklar, milletler ve uluslar için en çok önemsenen ve saygı gösterilen simgesel sembollerdendir. Ülkeleri, diğer uluslar arasından ayıran ve milli duyguları kabartan özellikleri vardır. Bayraklar çeşitli türde, tasarımlarda, boylarda ve desenlerde üretilebilmektedirler. Türk bayrağı fiyatları üretim aşamasında oluşan farklılıklar ile karşılaşmak mümkündür.

Bayrakların kalitesi ve kumaş türüne göre fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir.  Ayrıca bayrak adet sayısı ya da ölçüleri belirtilerek en uygun fiyatlı bayraklara ulaşmak mümkündür. Türk bayrak fiyatları bayrak baskısının yapılacağı yere, baskıyı yapacak olan kişiye, tasarımı gerçekleştiren tasarımcıya ve basılması için tercih edilen bayrak çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Masa Bayrağı Nedir?

Pek çok bayrak çeşitlerinden biri olan masa bayrağı genellikle kurum ve kuruluşlarda masaların üzerinde kullanılan bayrak çeşididir. Masa üstü bayraklar çoğu zaman saten kumaştan yapılır. Ayrıca masa üstü bayrakların küçük boyutlarda olması, şık durması ve kullanıldığı kurumu temsil etmesi açısından en çok tercih edilen bayrak çeşitleri arasındadır.

Masa üstü bayrak çeşitlerinin tasarım ve boyut açısından kapladığı alan oldukça küçüktür. Bu masa bayrağının küçük olması sebebiyle konferans salonları, toplantı salonları, ofisler, mağazalarda ve yönetici masalarında sıklıkla kullanılır.

Masa Bayrağı Nerede Kullanılır?

Masa bayrağının pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Genellikle konferans salonları, toplantı salonları, mağaza ya da yönetici masalarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında da masa bayrağı sıkça kullanım için tercih edilen bir bayrak türüdür. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel şirketlerde de kullanılmaktadır.

Masa Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Masa bayraklarının 7 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler şu şekildedir:

  • Tekli masa bayrakları
  • Çift masa bayrakları
  • Üçlü masa bayrakları
  • Dörtlü masa bayrakları
  • Kancalı şövalye bayrakları
  • T masa bayrakları
  • L masa bayrakları

Tüm bayrak çeşitlerinin kullanım alanları farklıdır. Pek çok kullanım alanı bulunan bu bayrak türlerinin tercih edeceğiniz ve kullanmak istediğiniz alana göre masa bayrak çeşidini de tercih edebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz.

admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image