Arama

Diyanet'ten Köyümüze daimi bir imam istiyoruz!

6 yıl önce

Kırıkkale ili Çelebi ilçesi Karayakup Köyü muhtarı Ömer Dinç, Türkiye Gazetesindeki "Anlat Derdini Feridun Ağabeye" isimli köşeye hem cumhurbaşkanına hem de diyanete seslendi. “Köyümüze daimi bir imam istiyoruz” işte o yazı...

Diyanet'ten Köyümüze daimi bir imam istiyoruz!
ad image
ad image
Feridun Ağabey, ben Kırıkkale ili Çelebi ilçesi Karayakup Köyü (Gavobaşı) muhtarıyım. Köyümüz Ankara'ya 100 km, Kırıkkale'ye 55 km mesafede; güzel, şirin mütevazı bir köy. Camimiz, okul binamız mevcut. Lakin 1 senedir bir türlü imam tayin edilmedi. Daha evvel gelen imamlar da bir şekilde bir bahane ile tayin çıkarttırıp gidiyorlar. Bağlı bulunduğumuz ilçe müftülüğünden, Kırıkkale valiliğine kadar çalmadığım kapı müracaat etmediğim makam kalmadı ama maalesef bir türlü imamımıza kavuşamadık.
 
Cenazemizi kaldıracak, cumamızı kıldıracak, teravih namazımızı kıldıracak bir imam istiyoruz. Önümüz mübarek Ramazan-ı şerif. Ne yapacağımı şaşırdım!
Tüm dünyanın hayranlık duyduğu saygıdeğer büyüğümüz, Müslümanların hamisi Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum; ne olur bu mütevazı talebimize bir çare bulunuz. Köyümüzün insanları vakit namazlarını haber verecek bir ezan sesine hasret. Haklı olarak köyün muhtarına yani bana bu konuda feveran ediyorlar!
 
Bizzat kendi cebimden masrafını karşılayıp defalarca imam getirdim lakin vazifesini yapan gidiyor ve bizim ihtiyacımız devam ediyor. Ben bu konuda aciz kaldım, çaresiz kaldım Sayın Cumhurbaşkanım.
 
Siz elbette daha büyük sıkıntılar ile mücadele ediyorsunuz vallahi biz de size duacıyız. Lakin bu hususu da buradan size arz etmek köyümün halkı adına boynumun borcuydu. Köyümüze ait çok güzel bir camimiz var, tayin edilecek imam için çok güzel lojmanımız var. İnşallah tensipleriniz ile imamımız da gelirse çok sevinecek, çok dua edeceğiz. Bu vesile ile yüksek şahsınıza saygılarımı sunuyor tüm köyüm adına dua ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun efendim.
Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image