Arama

Gül renkleri ve anlamları

1 yıl önce


Gül renkleri ve anlamları
ad image
ad image

 

Güllerin anlamı konusunda kafanız mı karıştı? Kırmızı, beyaz ve pembe güllerin ne anlama geldiğini merak ediyor musunuz? Güller uzun zamandır sevginin, dostluğun ve hatıraların simgesi olmuştur. Her rengin ne anlama geldiğini ve her bir rengi neden özel birine vermeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin. Şimdi farklı gül çeşitlerine daha yakından bakalım.

Güllerin anlamı

Tek bir gül, ilk görüşte aşk demektir. Bir düzine gül ise kalıcı bir sevginin ifadesidir. Bir düzine gül, özel bir kişi için mükemmel bir hediyedir ve elli ile yetmiş arası bir buket, ömür boyu sürecek bir bağlılığı temsil eder. Dokuz numara gül ise birine bağlılık ve bitmeyen aşk anlamına gelir. Güllerin anlamı, buketteki çiçek sayısına göre değişir.

Örneğin beyaz güller masumiyet ve saflığı ifade eder. Sonuç olarak, genellikle bir gelin buketi seçimidir. Mor güller ise ilk görüşte aşkı ve kalıcılığı simgeler. İslam folklorunda siyah güller ölüm ve veda anlamına gelir. Lavanta gülleri ise ilk görüşte aşkı ifade eder. Bu nadir çeşitlerin tek dezavantajı, kırmızı güllerden daha pahalı olmalarıdır.

Pembe gül anlamı

Tarihsel olarak pembe gül, aşktan arkadaşlığa kadar çeşitli olumlu duygularla ilişkilendirilmiştir. Gül birçok şeyi sembolize eder hale geldi, ancak en önemlisi kadınlarla, onların kırılganlıkları ve hassasiyetleriyle ilişkilendiriliyor. Tek bir pembe gül veya 10'lu bir buket seçmek, sevginizi ve hayranlığınızı ifade etmenin tatlı bir yoludur. Pembe ve gül renklerinin kombinasyonu da her iki anlamı da taşıdığı için güzel bir seçimdir.

Pembe güllerin açık tonları dostluk göstergesi olarak kullanılırken, koyu tonları daha çok hayranlık ve minnetle ilişkilendirilir. Bu güller platonik bir ilişki için uygundur. Açık pembe güller, bir rol modeli takdir etmek için uygundur, koyu tonlar ise minnettarlığı ifade etmek için kullanılır. Açık pembe bir gül güzel bir mezuniyet hediyesi olacaktır. Ancak pembe güller çeşitli vesilelerle sembolik hediyeler olarak kullanılmaktadır.

Kırmızı gül anlamı

Yüzyıllar boyunca kırmızı gülün özel bir anlamı olmuştur. Batıda gül aşkı simgelemektedir. Efsaneye göre kırmızı gül, Afrodit'in sevgilisi Adonis için gözyaşlarıyla yaratılmıştır. Bugün gül aşkla ilişkilendiriliyor ve Sevgililer Günü için popüler bir hediye haline geldi. Kırmızı gül yüzyıllardır birçok sevgilinin favori çiçeği olmuştur.

Tek bir kırmızı gülün anlamı değişir. Tek bir kırmızı gül, fedakarca seven ve asıl amacı başkalarını mutlu etmek olan birini temsil edebilir. Tek bir gül, üretken ve başkalarını mutlu etme tutkusuyla hareket eden birini de sembolize edebilir. Kırmızı güller aşkı sembolize edebilirken, birçok başka anlamı da vardır. Kırmızı güllerin anlamı hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Tek bir kırmızı gül, daha iyisini yapmak ve daha üretken olmak için ilham verebilir.

Beyaz gül anlamı

Beyaz gül, anlamına göre çok şey ifade eder. Sezginin simgesi olan bu çiçek, kişisel gelişiminiz için sağlıksız bir ilişki anlamına da gelebilir. Mevcut ilişkinizde çok rahat olmaya başladığınız veya konfor alanınızın dışına çıkmaya hazır olduğunuz anlamına gelebilir. Ancak rüyalardaki beyaz gülün en yaygın anlamı evliliktir. Yorumunuza bağlı olarak bu çiçek, mevcut ilişkinizi değiştirmeniz veya ilişkiden çıkmanız gerektiğine dair bir uyarı işareti olabilir.

Tek beyaz gülün sayısız anlamlarına ek olarak, tek çiçeğin başka birçok önemli sembolik anlamı vardır. Örneğin, saf sevgi, bilgelik, dostluk ve onur anlamına gelebilir. Ayrıca, beyaz bir gül, ayrılan sevilen birine verilen son saygıyı veya onuru ifade edebilir. Başka bir deyişle, sevgilinize vermek için mükemmel çiçeği seçmek için tek beyaz gül anlamını kullanabilirsiniz. Geleneksel anlamlarına ek olarak, tek beyaz gül aynı zamanda ölümün ve umudun bir sembolü olabilir, bu da onu cenaze için mükemmel bir çiçek yapar.

Mor gül anlamı

Mor bir gülün birçok farklı anlamı vardır. Kraliyet, mistisizm veya aşkı temsil edebilir. Gülün rengi genellikle aşkın daha derin, daha eterik tarafının göstergesidir. Bununla birlikte, belirli bir mor gülün anlamı, çiçeğin rengine göre değişecektir. Morun tonu ne kadar açıksa, anlamı o kadar doğrudur. Ayrıca duygusallık ve romantizm hissi uyandırdığı söylenir.

Morun en derin tonu gizem ve büyü duygularını taşır. Romantik bir durumda sevgilinize vermek için mükemmel bir çiçek. Aynı zamanda majesteleri temsil eder. Koyu mor güller, büyülenme veya telif hakkı göstermek için mükemmeldir. Ayrıca "kraliyet" gülleri olarak da bilinirler. Bu koyu mor gülün birçok farklı anlamı vardır. Gülün renginin her insan için farklı olabileceğini unutmamak önemlidir.

 

Güllerin anlamları gönderilen kişiye göre bile değişirken sevdiğiniz kişilere anlamlı bir hediye vermek istermisini?  O halde çiçek sepeti ile en kaliteli çiçekleri aynı gün teslim sipariş vermek için tıkla!

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

You may also be interested in;

Yorumlar

ad image
ad image