Arama

İşte Atalay Demirci'nin itirafları

7 yıl önce

Son Dakika Haberi: Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan komedyen Atalay Demirci, FETÖ darbe girişimi soruşturma kapsamında cezaevine gönderildi. Demirci ayrıca ifadesinde Demirci, emniyette verdiği ifadesinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile tanıştığını itiraf ederek, örgüt ile irtibatını anlattı.Atalay Demirci tutuklanması hakkında gelişen son dakika haberlerinin aktarıyoruz...

İşte Atalay Demirci'nin itirafları
ad image
ad image

 

SON DAKİKA: Atalay Demirci, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında tutuklandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne getirien ünlü komedyenin, savcılık sorgusunun ardından 'terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanmasına karar verildi. 

Ünlü komedyenin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sosyal medya hesabının hacklenmesi sonucu Fethullah Gülen'e yakın isimler Enes Kanter ve Hakan Şükür'le yazışmaları ortaya çıkmıştı.

Söz konusu paylaşımların ardından bir açıklama yapan ünlü komedyen, "İçinde bulunduğum durumun bir hata olduğunu kabullenmem ile birlikte, son zamanlardaki oluşan örgütsel yapının ve getirdiklerinin rahatsızlığını yaşamış ve yaşanan 15 Temmuz gecesi Fettullah Gülen Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminden sonra benim de herkes gibi fikrim değişmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Atalay Demirci, son olarak Beyaz TV muhaberinin kendisiyle gerçekleştirdiği röportaj sonrası yüzüne tükürmesi ile gündeme gelmişti.

SON DAKİKA: ATALAY DEMİRCİ'NİN İFADESİNDE İTİRAFLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  soruşturması kapsamında tutuklanan komedyen Atalay Demirci, emniyetteki  ifadesinde, bir televizyon kanalında yayınlanan yarışma programını kazanmasında,  "kendisi için oy kullanan örgüt mensuplarının payı olduğunu düşündüğünü" söyledi. 

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının  başlattığı soruşturma kapsamında tutuklanan Demirci, emniyette verdiği  ifadesinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile tanıştığını itiraf ederek, örgüt ile  irtibatını anlattı.

İfadesinde, 1976 yılında Ankara'nın Nallıhan ilçesinde doğduğunu, 3  yaşında babasını kaybettiğini, annesi tarafından terk edildiği için 9 yaşına  kadar kendisine amcasının baktığını anlatan Atalay Demirci, daha sonra amcası  tarafından Amasya Yetiştirme Yurdu'na yerleştirildiğini söyledi.

1995'te Bayındırlık ve İskan Bakanlığında memur olarak göreve  başladığını, 1996'da kanser olduğunu öğrenmesinin ardından 2 yıl tedavi gördüğünü  belirten Demirci, memurluk "sıkıcı" geldiği için sahne hayatına atıldığını ifade  etti.

Dünya Radyo'da 2000 yılında işe başladığını ve "Kelalaka" adlı  programı 7 yıl sunduğunu aktaran Atalay Demirci, bu süre içerisinde FETÖ ile  bağlantılı dershaneler, okullar ve derneklerde gösteri yaptığını ve radyo  programcısı olarak yurt dışında düzenlenen birçok programa katıldığını anlattı.

Atlanta'da 2005 yılında katıldığı bir festival öncesinde, kod adı  "Vefa" olan Muhammet Yusuf Kulaksız'ın, tanıştırmak için kendisini FETÖ elebaşı  Fetullah Gülen'e götürdüğünü belirten Demirci, bu görüşmenin yaklaşık 1 saat  sürdüğünü dile getirdi.

Atalay Demirci, ifadesinde, ziyarete ilişkin şunları söyledi:

"2005 yılında Muhammet Yusuf Kulaksız isimli şahıs ile birlikte  gittiğimizde yine bu şahıs aracılığıyla tanıştık. Bundan başka da Fetullah Gülen  isimli şahıs ile bir görüşmem herhangi bir şekilde olmadı. Sonraki süreçte de  yakınımda bulunan insanlardan, 'Bak, artık hocaefendi ile de tanıştın, hal ve  hareketlerine daha çok dikkat etmelisin' anlamında çok sözler duydum.

Bu sözleri de genelde tüm yurt yetkilileri, dershane görevlileri,  radyo çalışanlarından duydum. Yusuf Kulaksız benim huzura alındığımı her program  öncesinde, gittiğimiz her yerde dile getirdiği için bu söylemlere muhatap  olurdum.

Bu ziyaretten dolayı gittiğimiz gösterilerden de Fetullah Gülen'i  ziyaret etmenin manevi hazzı sebebi ile herhangi bir ücret kazancım olmadı."

- "Cemaat sayesinde popülaritem arttı"

Meslekte ilerlemesinde örgütün rolü olup olmadığı ve örgütten bir  destek alıp almadığı sorulan Demirci, ifadesinde bu soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Bu örgütten direkt olarak bir destek gördüm diyemem, ancak Dünya  Radyo'da çalışmamdan dolayı kabul etmeliyim ki çevremde daha çok bunlara hizmet  eden insanlar olmakla beraber popülaritem daha da arttı. 2007 yılında Dünya  Radyo'dan ayrılmama rağmen 2013 yılındaki 'Yetenek Sizsiniz' yarışmasında benim  adıma cemaat tarafından oy kullanan şahısların olduğunu düşünüyorum. Benim  ayrılmam üst kademedeki Muhammet Yusuf Kulaksız ile olmuştur. Alt kademedeki  cemaate bağlı kişilerin bundan haberleri olmadığını düşünüyorum. Ancak ben  cemaate bağlı hiç kimseyi arayıp, destek olmalarını istemedim."

- Twitter hesabının hacklenmesi

Atalay Demirci, Hakan Şükür ve Enes Kanter ile sosyal medya hesabı  üzerinden yaptığı yazışmalara ilişkin sorulara ise şu cevapları verdi:

"Hakan Şükür ve Enes Kanter ile yaptığım yazışmalar, 'benim örgüt  içerisinde bir faaliyette bulunduğum' algısı oluşturularak internete servis  edildi. Kullanmış olduğum telefonuma abuk subuk, tehdit ve hakaret dolu mesajlar  aldım. O andan sonra bana bir kötülük yapabileceklerini düşünerek, Beysukent'te  bulunan polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundum. Hatta yıllardır tüm  arkadaşlarımı kaydettiğim numaramı ve telefonumu değiştirme ihtiyacı hissettim."

Devlete ve millete ihanet etmediğini belirten Demirci, aralarında  Şükür, Kanter, Fetullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen ile Ekrem Dumanlı'nın da  bulunduğu, tanıdığı kişilerin isimlerini verdi.

Atalay Demirci, "Zamanında bu insanlarla, örgüt mensubu değil de bir  hayırlı iş yapan grup olarak bildiğim için aynı safta göründüm ve çalıştım. Şu an  bu düşüncelerimin yanlış olduğunun farkındayım. Bugüne kadar onlarla geçirdiğim  her anım yüzünden büyük bir pişmanlık ve üzüntü duymaktayım." diye konuştu.

İfadesinde mal varlığına ilişkin de bilgi veren Demirci, ortalama 2  milyon lira değerinde bahçeli bir ev ve lüks bir otomobili ile Ankara Gölbaşı'nda  2 dönüm arsası bulunduğunu söyledi.

Yaklaşık 2 milyon lira borcu olduğunu da iddia eden Atalay Demirci,  Enes Kanter'den mayıs ayında 100 bin dolar borç aldığını ve yaptığı telefon  görüşmesinde de borcu söz verdiği tarihte ödeyemeyeceğini söylediğini aktardı.

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Demirci, cezaevine  konuldu.

Milliyet

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image