Arama

Muğla'da FETÖ’nün saklattığı 18 Ton Altın Ele Geçirildi

7 yıl önce

FETÖ’nün finansörü KOZA – İpek Grubu’na ait Marmaris’teki Angel’s Peninsula Oteli’nde 18 ton altın saklandığı iddia edilmişti. Yerin haritasını çeken jeoloji mühendislerinden oluşan ekibin araştırmaları sonucunda gömülen altınlar bulundu.

Muğla'da FETÖ’nün saklattığı 18 Ton Altın Ele Geçirildi
ad image
ad image

FETÖ‘ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde kayyum atanan Angel’s Peninsula Oteli’nde sular durulmuyor. Marmaris’teki otelin eski çalışanlarından birinin yaptığı itirafta otelin bahçesinde yüklü miktarda altın olduğu iddia edilmişti. Bunun üzerine kayyum heyeti jeoloji mühendislerinden oluşan bir ekip kurarak otelde araştırmalara başladı. Otelin bahçesinde toprağın röntgenini çeken ekip yüksek miktarda altın sinyallerine rastladı. Ekibin yoğun çalışmaları sonucu dün saklanan altınlara ulaşıldı. Gizli dehlizlerde ulaşılan kaynaklarda 18 ton altın ele geçirildi. Yapılan araştırmalar sonucu 18 ton altının yanı sıra 500 milyon Euro250 milyon Dolarve1050 adet de kasete ulaşıldı. Yetkililerden alınan bilgilere göre ilk ulaşılan kaynakların ardından çalışmaların devam ettiği gizlenen daha fazla altının olduğu iddia edildi. 

Uzman ekip altınlara ulaştı 

İlk bulgulara ulaşılmasının ardından gelen bilgilerde jeoloji mühendislerinden oluşan 3 kişilik uzman ekip, sismik cihazlarla yer altının röntgenini çektiği belirtildi. Toprak ölçümünde 400’e kadar sinyal veren cihazların yerin derinliklerine doğru indikçe iletkenlik sayısının arttığı belirlendi. Cihazlardan altının iletkenlik ölçüsü olan 9 bine kadar sinyal alındığı tespit edildi. Toprak ve katmanlarıyla ilgili detaylı bir rapor hazırlayan mühendisler, altın bulunma ihtimalinin yüksek olduğunu bildirdi. Derinliğin 40 metreye kadar inebildiğini içeren rapor savcılığa sunuldu. Savcılık talebi ve mahkemeden alınan karar üzerine Türkiye Kömür İşletmeleri’ne ait sismik cihazların da katıldığı bir çalışma başlatıldı. Otelin bahçesindeki belirli bir alanın etrafı çevrilerek, belirli aralıklarla sondaj vuruldu. Bugüne kadar 19 noktada sondaj yapıldığı belirtildi. Yapılan araştırmaların ardından ilk bulgulara dün ulaşıldı. FETÖ’nün adeta zulasının ortaya çıktığı bulgular sonucu terör örgütünün maddi anlamda verdiği zararlar iyice gözler önüne serildi. 

Altınlar özel yatla taşındı 

Geçmişte örgütün birçok toplantısına ev sahipliği yapan ve örgüt üyelerinin tatil merkezi olan otelin eski çalışanının iddiaları sadece otelde altın olduğuyla da bitmedi. Hakkında, “yoklukta tutuklama” kararı çıkarılan Akın İpek’in Bergama’daki madeninden çıkarılan altınların bir kısmının Bandırma Limanı’ndan iki özel yatla otele taşındığı da iddia edildi. İpek’in devlete pay vermemek için kaçırılan altınların otelin bahçesinde açılan bir alana gömüldüğü belirtti. 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image